SEPETİM

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATICI FİRMA :

Erok Hidrolik Pnömatik San.Tic. Ltd. Şti. Bundan sonra kısaca "Erok" olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi : www.erok.com.tr

SATIŞA KONU OLAN ÜRÜN :

www.erok.com.tr/online internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler

Satıcı Firma Adresi :

Adnan Kahveci Cad. Koskoop San. Sit. Seciye Sok. No:11, 34555 Arnavutköy/Hadımköy - İSTANBUL

Satıcı Firma Telefonu :

+90 (212) 798 28 92(pbx)

MÜŞTERİ :

Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde erok.com.tr/online internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca "Müşteri" olarak adlandırılacaktır.

VERGİ :

Satışı yapılan tüm ürünlere %18 KDV ilave edilmektedir. Yapılan ödemelere bu bedel dahildir.

ÜYE BİLGİLERİ :

Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için Adres, Sabit telefon numarası ve şirketler için vergi numarası-vergi dairesi girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorunluluklardan dolayı gereklidir.

FİYAT POLİTİKASI :

İnternet sitemizden satılan tüm ürün fiyatlarında değişiklik yapma hakkı Erok' a aittir. Erok bu değişiklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Yazım hataları istisnadır.

ÜRÜN STOKLARI :

Erok internet sitesinde teşhirde olan bütün ürünlerden stok tutmaktadır. Ancak stokta kalmayan ürünler için ürün görseli altında bildirim yapılacaktır.

SİPARİŞİN ALINMASI :

Üyeliği onaylanmış olan müşteri Erok' a internet kanalı ile siparişini bildirecektir. Ancak onay e-mail yazısı müşteriye gönderilene kadar sipariş onaylanmamış sayılacaktır. Onay maili müşteriye ulaştıktan sonra sipariş geçerlilik kazanacaktır.

ÖDEME İŞLEMLERİ :

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Erok zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Erok, müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

ÜRÜNLERİN SEVKİYATLARI :

Erok, ürün siparişi ve ödemesi tamamlanan tüm ürünleri en geç 2 iş günü içerisinde hazır hale getirecek ve müşteriye sevk edecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden Erok sorumlu değildir.

SEVKİYATLARIN ÜCRETLENDİRİLMESİ :

Erok, ürün sevkiyatları için müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak internet sitesi üzerinde mutlaka müşteri bilgilendirilecektir. Müşterinin tüm ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.

ARIZA VE İADE İŞLEMLERİ :

Erok, bütün ürünlerini kendisi üretmekte veya kurumsal yapıya ulaşmış firmalardan temin etmektedir. Müşterinin aldığı ürünlerde çıkacak olası sorun veya kusurlar Erok tarafından incelendikten sonra ürün hatası söz konusu ise ürünün yenisi veya aynı tutarda farklı bir ürün müşteriye teslim edilecek, istenirse ürünün bedeli iade edilecektir. Erok gerek gördüğü takdirde hatalı ürünü üreticiye incelenmesi için gönderecektir. Üretici firma onay verdiği takdirde ürün yenisi ya da aynı tutarda farklı bir ürün ile değiştirilecek ya da ürüne ödenmiş olan bedel iade edilecektir. Garantili ürünler de ise garanti koşulları geçerli olacaktır. Azami tamir süresi 30 iş günüdür. Müşteri, ürünü orjinal ambalajında, garanti belgesi, faturası dahil tüm evrakları ile Erok'a göndermelidir. Herhangi bir neden ile iade edilen ürünlerin müşteri hatası söz konusu değil ise kargo ücreti Erok'a aittir. Seçilecek nakliye firmasının takip edilebilir olması önemlidir. Hatalı ürün, Erok'a ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluğundadır.

DİĞER SÖZLEŞME MADDELERİ :

1 - Tüketici aldığı ürünü fatura tarihini takiben 3 gün içerisinde açılmamış orijinal ambalajında tüm evrakları (fatura, garanti belgesi vs.) ile iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Müşterinin ürün alımından cayması halinde tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları Erok'un tazmin etmesi gerekmektedir.

2 - Erok internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda Erok sorumlu değildir.

3 - Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev, Pandemi vb. gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

4 - Erok internet sitesinden ürün alan tüm müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

UYGULANMASI :

Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

SÖZLEŞMENİN BAŞLAMASI :

Bu sözleşme, Müşterinin erok.com.tr/online internet sitesi üzerinden siparişini ve ödemesini tamamlaması ile başlar.